top of page

Sağlıklı Çocukların Kontrolleri ve Sürecin Önemi

Çocuk doktorları sadece hasta olan çocukların değil, sağlıklı çocukların düzenli kontrollerinin sağlanması, devletin hazırlamış olduğu aşı planının uygulanması, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine uygun tıbbi programların hazırlanması, ebeveynlere gerekli bilgilerin ve yönlendirmenin yapılması, yenidoğandan itibaren ilgili kayıtların ve raporların tutulması ile de ilgilenir. Bebek ve çocuk ölümlerinin azalması, coronavirüs gibi bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi, sağlıklı ve uzun bir hayat için yardımcı olunması pediatristlerin görevidir. Mağusa çocuk doktoru tüm yaş grubundaki çocuklar için gerekli kontrolleri yapmakta ve hastalık türüne göre tedavileri takip etmektedir. Çocuğun doğumundan itibaren bir doktor gözetiminde olması sağlıklı bir yaşam sürmesi için oldukça önemlidir.

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları ilaç tedavileri, cerrahi tedaviler (öksürük şurubu, ateş düşürücü, ağrı kesici, alerji ilaçları, antibiyotikler) ve hazırlanan aşı takviminin takibini yapar.

 

 

ETİKETLER: Kıbrıs, Gazimağusa, Mağusa, KKTC, cocuk doktoru, çoçuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, en iyi çocuk doktoru, pediatri doktoru, doktor çocuk, pediatri uzmanı, en iyi bebek doktoru, çocuk hastalıkları uzmanı, cocuk doktorlari, bebek doktorları, çocuk uzmanı, uzman çoçuk doktorları, en iyi cocuk doktorlari, çocuk hastalıkları doktoru, çocuk hastanesi doktorları, çoçuk sağlığı ve hastalıkları doktorları, coronavirüs tedavisi, kabızlık,Gaz, Gaz ilacı, kolik, öksürük, sezaryen, bronşit, doğum, bebek.

bottom of page