top of page

Genel Çocuk Hastalıkları ve Tedavileri

Çocuk hastalıkları belirtileri hemen fark edilmeli ve tedavisi en kısa sürede yapılmalıdır. Herhangi bir hastalık durumunda çocuk hastalıkları uzmanı ile iletişime geçilerek çocuk muayene edilmelidir.


Genel Çocuk Hastalıkları

Kabızlık çocuklarda oldukça sık karşılan bir durumdur. Kabızlık çocuğun tuvaletini rahat yapamaması durumudur. Çocuklar gaz çıkartamadığı durumlarda huzursuz olmaktadır. Karın ağrısı gibi belirtiler gaz biriktiğini göstermektedir. Bu durumda çocuğun gazı çıkartması sağlanmalıdır. Çıkartamıyor ise çocuk hastalıkları doktoru ile iletişime geçilerek gerektiği durumlarda gaz ilacı kullanılmalıdır.


Bebek ve çocukların sık aralıklar ile yoğun ve uzun süreli ağlama ve huzursuzluk durumuna kolik denilmektedir. Çocuklarda öksürük genel olarak yabancı cisim, balgam gibi solunum yolunu tahriş edecek faktörlerden vücudun kurtulmaya çalıştığını işaret etmektedir. Öksürüğün dinmemesi ve çocuğun morarması durumunda Mağusa çocuk doktoru ile mutlaka iletişime geçilmelidir. Akciğerlere hava taşıma görevi olan bronşların iltihaplanması ile bronşit meydana gelmektedir.


Ateş vücuttaki ısının 38 derecenin üstüne çıkması durumunda meydana gelmektedir. Bu hastalıkların herhangi birinin belirtisi olması ya da meydana gelmesi durumunda çocuk sağlığı ve hastalıkları doktorları ile irtibata geçilmelidir. Aksi taktirde hastalık ilerleyebilir ve çocuk için daha kötü noktalara gelebilmektedir. Mağusa çocuk doktoru bu durumda en doğru tedavi planını hazırlar ve uygular.

Genel Çocuk Hastalıkları Tedavisi

Kabızlık, gaz, bronşit, öksürük, ateş ve birçok genel çocuk hastalıklarının farklı tedavisi ve ilacı bulunmaktadır. Çocuk hastalıklarında en önemli etken erken teşhistir. Çocuğunuzdaki en ufak bir belirtiyi bile atlamadanmutlaka çocuk doktoruna götürülerek muayene ettirmeniz tedaviye geç kalınmasını önler. Moğusa çocuk doktoru tarafından koyulan teşhis ve tedavi planı oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca çocuğa verilen ilaçlar atlanmadan saati saatine verilmelidir. İlaç üzerinde yazan koşullarda dikkate alınmalı ve doğru bir şekilde verilmelidir.
ETİKETLER: Kıbrıs, Gazimağusa, Mağusa, KKTC, cocuk doktoru, çoçuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, en iyi çocuk doktoru, pediatri doktoru, doktor çocuk, pediatri uzmanı, en iyi bebek doktoru, çocuk hastalıkları uzmanı, cocuk doktorlari, bebek doktorları, çocuk uzmanı, uzman çoçuk doktorları, en iyi cocuk doktorlari, çocuk hastalıkları doktoru, çocuk hastanesi doktorları, çoçuk sağlığı ve hastalıkları doktorları, coronavirüs tedavisi, kabızlık,Gaz, Gaz ilacı, kolik, öksürük, sezaryen, bronşit, doğum, bebek, çocuk, ateş

Commentaires


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page