top of page

Hasta Çocukların Hastaneye Yatışları ve Tedavileri

Çocuklar fizyolojik, davranışsal ve psikolojik olarak yetişkinlerden farklı olduğu için hastaneye kabul edilme kriterleri ve tedavileri çok farklı olmaktadır. Mağusa çocuk doktoru, çocuğun durumuna ve hastalığın türüne göre hastaneye yatış fikrini vermektedir. Pediatri bölümünde bulunan çocuk uzmanı, 0 ile 18 yaş arasındaki çocukların tedavilerini gerçekleştirmektedir. Bu yaş aralığındaki çocukların aşıları, fiziksel ve mental gelişimleri doktorlar tarafından takip edilmekte olup herhangi bir sağlık sorununda da çocuklarla ilgilenmektedir. Eğer çocukta düşmeyen ateş gibi tehlikeli durumlar var ise uzman çocuk doktorları hastaya direk yatış vermektedirler. Hastanın hastanede yatış süresi ise çocuğun tedaviye yanıt vermesine göre değişmektedir.
Çocukların Hastalık ve Hastaneye Yatma Tepkilerini Etkileyen Faktörler

Çocukların hastalıklar ile baş etme yöntemleri yetişkinlerden farklı olmaktadır. Çocuk sağlığı ve hastalıkları doktorları çocukların hastalığının durumuna göre yatış karar verirken çocukların buna tepkisi yatma nedenlerine bağlı olarak değişmektedir. Çok fazla ağrılı ve hareket kısıtlığı bulunan hastalıklarda, izolasyon durumlarında çocuk huzursuz olduğu için çok fazla huysuzlanabilmektedir. Ayrıca ailenin davranışları ve çocuğun önceki hastaneye yatış deneyimlerinin kötü olması da çocuk hastanın davranışlarını son derece etkilemektedir.


Hasta Çocukların Hastanede Tedavileri

Çocuk hastalıkları doktoru, çocuk hastalara yatış verdikten sonra onları düzenli olarak muayene ederek ilaçlarının takibini yapmaktadır. Fakat çocuk hastalar ağrılarının nerde olduğunu söyleyemedikleri için tanı çok daha zor koyulabilmekte, bazı durumlarda tanı koymak adına da hastaneye yatış verilebilmektedir. Çocuklar hasta olduklarında istemsiz olarak davranışları değişmektedir. Örneği bir orta kulak iltihabında çocuk elini kulağına götürerek ağlamaktadır. Bu durum çok çabuk fark edilebilse de bazı durumlarda tanı koymak oldukça zor olmaktadır. Mağusa çocuk doktoru tarafından hastaneye yatışı verilen hastanın tanısı koyulduktan sonra tedavisine başlanmaktadır.
ETİKETLER: Kıbrıs, Gazimağusa, Mağusa, KKTC, cocuk doktoru, çoçuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, en iyi çocuk doktoru, pediatri doktoru, doktor çocuk, pediatri uzmanı, en iyi bebek doktoru, çocuk hastalıkları uzmanı, cocuk doktorlari, bebek doktorları, çocuk uzmanı, uzman çoçuk doktorları, en iyi cocuk doktorlari, çocuk hastalıkları doktoru, çocuk hastanesi doktorları, çoçuk sağlığı ve hastalıkları doktorları, coronavirüs tedavisi, kabızlık,Gaz, Gaz ilacı, kolik, öksürük, sezaryen, bronşit, doğum, bebek, çocuk, ateş

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page